Atrakcyjne wakacje w Ustroniu Morskim

Dokąd powinni wybrać się amatorzy morskich kąpieli, ale także podziwiania pięknych krajobrazów i zwiedzania miejsc o długiej historii? Najlepiej do leżącego nieopodal Kołobrzegu Ustronia Morskiego, w którym można spędzić wakacyjny urlop na różne sposoby. Każdy zdaje sobie sprawę, że wygodny nocleg jest jednym z warunków udanego wakacyjnego wypoczynku. Większość turystów z pewnością ucieszy fakt, że w Ustroniu Morskim baza noclegowa jest duża i zróżnicowana (porównaj>>http://meteor-turystyka.pl/noclegi,ustronie-morskie), można więc zatrzymać się w apartamencie, pensjonacie czy ośrodku wczasowym, ale również w komfortowej i niedrogiej prywatnej kwaterze.

Plaża jest miejscem, w które turyści wybierają się najczęściej. Nikogo to nie dziwi, bowiem kąpiel w morzu i możliwość opalania się na złocistym piasku plaży leżącej u stóp klifu jest przyjemnością, na którą wiele osób czeka przez cały rok. Czas spędzony na plaży można urozmaicić sobie nie tylko spacerami po malowniczej okolicy, ale także wybraniem się na sam koniec któregoś z dwóch mających po blisko 100 metrów molo.

Po kilku godzinach spędzonych na plaży warto wybrać się do Skansenu Chleba, w którym można przekonać się jakich maszyn używano niegdyś w większości gospodarstw domowych. Podczas wizyty w tym nietypowym miejscu można zobaczyć jak od początku powstaje chleb, oczywiście można również zdegustować wiele rodzajów pieczywa.

Tym, co trzeba zobaczyć spędzając choćby kilka dni w Ustroniu Morskim są najstarsze polskie dęby „Bolesław” (ok. 800 lat) oraz „Warcisław” (640 lat), które są nie tylko wiekowe ale również imponująco wysokie, każdy z nich mierzy ponad 30 m. Można do nich dotrzeć ścieżką pieszą lub rowerową (rowery można wypożyczyć w Ustroniu Morskim). Poszukiwacze mocnych wrażeń również nie będą się nudzić podczas wakacji w tej miejscowości. Czekają tu na nich liczne atrakcje.

Jedną z nich jest park linowy, w którym na dzieci czekają trasy przystosowane do ich możliwości, jednak nie brakuje też tras zdecydowanie trudniejszych do pokonania, które przypadną do gustu lubiącym adrenalinę śmiałkom. Podczas pobytu w Ustroniu można również zagrać w paintball. Innym miejscem, do którego warto się wybrać jest znajdujące się w leżącym niedaleko Bagiczu lotnisko. Ruszają stamtąd loty widokowe, podczas których można z lotu ptaka podziwiać przepiękny Bałtyk.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>