Bałtyk, piasek, szum sosen – Łukęcin na lato

Okres letni to moment, w którym większość osób decyduje się na wyjazd na urlop. Sporo ludzi co roku kieruje się nad Morze Bałtyckie, aby tam korzystać z możliwości jakie dają złociste plaże oraz kąpieliska. Miejscem, do którego warto przyjechać jest położony w województwie zachodniopomorskim Łukęcin. Położenie geograficzne sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, natomiast bliskość kurortów przyciąga amatorów wypoczynku w spokojnym miejscu, jednakże z możliwością odbycia ciekawej wycieczki do miejsca pełnego atrakcji.

Urlop w Łukęcinie

Podczas pobytu w tej malowniczej miejscowości warto korzystać z możliwości jakie daje położenie geograficzne miejscowości. Oczywiście tym co przyciąga najwięcej osób jest miejscowa plaża – złocista i szeroka, na której można nie tylko spędzić wiele godzin na opalaniu się, ale także swobodnie grać piłkę plażową czy umożliwić zabawy w piasku dzieciom, bez obawy, iż pociechy będą przeszkadzać innym wczasowiczom. W Łukęcinie wydzielone zostało kąpielisko mierzące około 200 m. Miejscowość jest położona wśród lasów, co wpływa nie tylko na to, że powietrze jest wyjątkowo czyste, lecz również pozwala na spędzanie czasu na wędrówkach leśnymi szlakami czy – w nieco późniejszym okresie – grzybobraniu. Przez lasy Łukęcina przebiegają także ścieżki szlaków rowerowych, które prowadzą do różnych interesujących miejsc, jak choćby do oddalonego o zaledwie kilka kilometrów Pobierowa. W Pobierowie nie brakuje atrakcji, które przypadną do gustu całej rodzinie. Park linowy jest miejscem, w którym dobrze się będzie bawić każdy członek rodziny, bowiem na miejscu znaleźć można trasy o różnych poziomach trudności. Podczas wizyty w Pobierowie warto również przejść się tamtejszym deptakiem. Znajdują się przy nim smażalnie ryb, kawiarnie, ale także miejsca, w których w godzinach wieczornych odbywają się dyskoteki. Przy deptaku znaleźć można również miejsca, gdzie można zagrać w cymbergaja czy piłkarzyki.

Noclegi w Łukęcinie

Wakacyjny urlop powinien być planowany na kilka tygodni przed wyjazdem, aby mieć czas na znalezienie komfortowej bazy noclegowej (Łukęcin noclegi – szczegóły). W Łukęcinie można zarezerwować pokój w którejś z prywatnych kwater, pensjonatów oraz apartamentów. Noclegi w tej miejscowości można znaleźć nawet za 20 złotych za jedną noc, widać zatem, że wakacje w tym miejscu są na każdą kieszeń.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>