Białka Tatrzańska – wyciągi i baseny

Jeśli lubimy jeździć na nartach i marzą się nam zimą ferie spędzone na stoku, jednym z miejsc, które zapewni nam do tego najlepsze warunki, będzie Białka Tatrzańska. Znajduje się tutaj kilka ośrodków narciarskich, w tym bardzo słynna Kotelnica Białczańska. Ośrodek ten jest największy, dysponuje aż pięcioma wyciągami krzesełkowymi oraz już dwukrotnie został uznany przez portal Onet.pl za Najlepszy Ośrodek Narciarski w Polsce. Pozostałe tutejsze ośrodki to Stacja Narciarska "Kaniówka", Wyciągi Narciarskie "Bania" oraz Wyciąg Narciarski "U Kuruca". Na większość z nich dostaniemy się w ramach jednego karnetu.

Miejscowość turyści odkryli już dawno i w tej chwili w sezonie zimowym zdarza się nawet, ze ich liczba trzykrotnie przerasta liczbę mieszkańców. Trudno się jednak dziwić, kiedy zbudowana tutaj jest tak doskonała infrastruktura turystyczna oraz noclegowa. Wioska potrafi przyjąć dosłownie tysiące gości i zapewnić im wygodne noclegi (Białka Tatrzańska – www).

Białka Tatrzańska to również doskonały cel letnich wypraw. Dla miłośników sportów ekstremalnych doskonałym pomysłem będzie wtedy wybranie się nad rzekę Białkę, nad którą położona jest miejscowość. Idealnie nadaje się do uprawiania sportów ekstremalnych. Możemy uprawiać na niej kajakarstwo górskie lub skorzystać ze spływu pontonem. Dla tych, którzy wolą relaks i bardziej spokojny wypoczynek, znajdzie się tutaj coś, co spełni ich oczekiwania. W 2011 roku oddano do użytku kompleks basenów "Terma Białka". Składa się on z kilku basenów, nazwanych termami, a najsłynniejszą jest najprawdopodobniej "Bania", znajdująca się w Strefie Głośnej. Woda w basenach pozyskiwana jest z głębokości aż 2 500 metrów i dzięki temu ma temperaturę około 80 stopni. Dach kompleksu porasta całkowicie naturalna roślinność.

Jeśli lubimy zaś zwiedzać, to warto wiedzieć, że Białka Tatrzańska znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej. Wszystko za sprawą tutejszego kościoła p. w. św. Szymona i Judy Tadeusza, który wybudowano około 1700 roku. Jego wnętrze jest barokowe i barokowo-klasycystyczne. Kościół otacza murowane ogrodzenie, w którym znajdują się bramy pochodzące z XVIII i XIX wieku. Wokół rosną lipy, które są już zabytkami przyrody. Widzimy zatem, że każdy znajdzie coś dla siebie i to o każdej porze roku.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>