Czym charakteryzuje się miasto Duszniki-Zdrój?

Coraz więcej Polaków przekonuje się do „kijków”. Jeszcze wiele lat temu, gdy spotykało się na ulicy przyjaciółki spacerujące z tymi śmiesznym urządzeniem, uśmiechało się pod nosem i zastanawiało nad zasadnością tego sprzętu. Po co im te kijki, przecież nie mają na sobie nart. No i przecież jest lato. Zero śniegu. Kije narciarskie w środku lata? Co za głupi pomysł. – Takie myśli przebiegały przez głowę niejednego przechodnia. Teraz już większość z nas wie, że to nie dowcip, czy żart i kijki wcale nie są częścią kompletu narciarskiego.

Nordic walking polega na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Podpierając się na nich chronimy swoje stawy kolanowe podczas szybszego marszu. Ten sport nie jest nowy, zapoczątkowali go narciarze biegowi w Finlandii, którzy latem trenowali z kijkami. W latach 80 XX w. podpatrzyli to inni sportowcy, a kilka lat później dołączyli do nich zwykli miłośnicy ruchu. Duszniki-Zdrój to wymarzone miejsce na tego typu sport, ponieważ dysponują wieloma trasami, które można przemierzać, z dala od miejskiego zgiełku. Każdy miłośnik przyrody doceni te urocze szlaki i zrelaksuje się zyskując przy tym wiele pozytywnej energii. W tej miejscowości uzdrowiskowej spotkać można niecodzienną roślinność, dzięki której tworzy się bardzo korzystny klimat wspomagający leczenie.

Jeśli ktoś pragnie rozpocząć swoją przygodę z Nordig walking, powinien przyjechać właśnie do Dusznik Zdroju wyszukując wcześniej nocleg [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,duszniki-zdroj,0.html] w obszernej bazie noclegowej. Nie należy się martwić tym, że nasze ciało zapomniało już jak się poruszać. Na szczęście sport ten jest adresowany również dla osób, które od lat siedziały za biurkami i teraz pragną zregenerować swoje siły i wzmocnić ciało. Dla rozpoczynających przygodę z tym ciekawym zajęciem, zostały przygotowane wypożyczalnie. Specjaliści dobiorą nam wysokość i pokażą jak wędrować ze sprzętem, aby spacer był przyjemnością i miał pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>