Klątwa mostu w Bytowie

Bytów to jedna z miejscowości położonych na Kaszubach. Dlaczego warto wybrać się w to miejsce? Bo to miasto, w którym nie brakuje obiektów do zwiedzania, historia części z nich sięga nawet kilkuset lat wstecz. Wypoczywając w Bytowie można spędzić czas na zwiedzaniu, ale także odbywając wycieczki po malowniczej okolicy, lub biegając, bowiem jest miastem joggingu. W jaki sposób można ułożyć plan odwiedzin w tej kaszubskiej miejscowości?

Wycieczkę warto zacząć od rynku, który jest miejscem z niezwykłym klimatem. Podczas spaceru dobrze zwrócić uwagę na znajdujące się tam kamieniczki – najciekawsze z nich to trzy kamienice pod numerami 10, 12 oraz 14 – które zostały wybudowane pod koniec XVIII wieku. Będąc na głównym placu warto przyjrzeć się także gotyckiej wieży, która niegdyś była częścią kościoła św. Katarzyny. Liczyła kilkaset lat, na przestrzeni wieków wielokrotnie ulegała różnym przebudowom. Niestety w czasie II wojny światowej została doszczętnie zniszczona, zachowała się tylko wspomniana już wieża, która również uległa pewnym modyfikacjom – konieczne było odbudowanie dachu.

Bardzo ciekawym obiektem w Bytowie jest most. Jest on bardzo nietypowy, a to dlatego, że jest jedynym, po którym nigdy nie przejechał żaden pociąg. Obiekt został wybudowany w drugiej połowie XIX wieku, niedługo później tory kolejowe zostały przesunięte o kilkadziesiąt metrów. Legenda głosi, iż stało się tak, ponieważ w czasie remontu jeden z robotników spadł, przez co rzucił klątwę na ten przybytek. Niezależnie od tego czy jest to prawda czy też nie, każdy kto wypoczywa w Bytowie wybiera się w okolice tego zagadkowego miejsca, które przyciąga nie tylko faktem, że nigdy nie zostało wykorzystane, ale także przekonuje niezwykle atrakcyjnym wyglądem (ma zdobioną elewację).

Wypoczynek w Bytowie

Opisane powyżej miejsca to tylko niewielka część atrakcji czekających na turystów. Decydując się na spędzenie tam urlopu trzeba zaplanować każdy szczegół wycieczki. Warto zawczasu zarezerwować kwaterę -> http://meteor-turystyka.pl/noclegi,bytow,0.html, w mieście można zatrzymać się w hotelu, obiekcie SPA, pensjonatach, willach, istnieje także możliwość wynajęcia prywatnej kwatery – jak widać baza noclegowa miasta jest duża. Podczas szukania noclegów warto użyć hasła: noclegi Bytów.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>