Krajobrazy i historia na Mazurach – Sorkwity

Sorkwity jest to gmina położona w królestwie jezior w województwie warmińsko-mazurskim. Właśnie na obszarze Sorkwit można spotkać niesamowite walory przyrodnicze. Tylko tutaj będzie można spotkać niesamowite rośliny i zwierzęta – odmiany jakich nie można zobaczyć w żadnym innym miejscu. Tylko w województwie warmińsko-mazurskim można spotkać choćby czarnego bociana. Wielu turystów przyjeżdża tutaj właśnie po to, aby zobaczyć niezwykłe walory przyrody na tym terenie.

Właśnie w Sorkwitach rozpoczyna się szlak rzeki Krutyni. Początek tego szlaku to Jezioro Lampackie. Również w tej gminie można zwiedzać niesamowity pałac wykonany z czerwonej cegły. Od niedawna gmina stała się typową atrakcją turystyczną, przyjeżdża tutaj coraz więcej turystów, aby wypoczywać w spokoju. Właśnie dlatego na terenie gminy powstało bardzo dużo pensjonatów, kwater prywatnych jak i ośrodków agroturystycznych (Sorkwity noclegi / meteor-turystyka.pl). Każdy z turystów znajdzie coś dla siebie, wystarczy, że przejrzy bazę noclegową.

Sorkwity to wieś która powstała już w czternastym wieku. Głównymi atrakcjami Sorkwit są jeziora, jak to przystało na Mazurach. Jeziora to najpiękniejsze walory tego regionu Polski. Natomiast jeżeli chodzi o Sorkwity można tutaj również zwrócić uwagę na niezwykle piękne lasy. W lasach znajduje się wiele szlaków turystycznych. Turyści mogą podziwiać przyrodę. Przede wszystkim w tym regionie można znaleźć wiele interesujących odmian roślin, które występują w województwie warmińsko-mazurskim. Z Sorkwit jest bardzo niedaleko do Mrągowa, najpopularniejszej mazurskiej miejscowości. Turyści, którzy pragną na chwilę przenieść się z ustronnego miejsca i trafić do bardziej znanej miejscowości z całą pewnością nie będą mieli z tym problemu.

Jeżeli chodzi o sam klimat w Sorkwitach (informacje – wikipedia), to jest tam wilgotno, ale również bardzo gorąco. To właśnie dlatego osoby, które decydują się na wypoczynek na Mazurach, z wakacji wracają z piękną opalenizną, ponieważ najlepiej opalić się nad polskim jeziorem.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>