Radom – wydarzenia i zabytki

Jeśli ktoś nie wie, gdzie jechać na wakacje, powinien jechać do… Radomia. To nie żart. Miasto to zasłynęło kilka lat temu za sprawą pewnej zachłannej pani, nie jest to jednak jedyne, z czym powinno się kojarzyć. Tak naprawdę warto poznać tę miejscowość bliżej, ponieważ jest niezwykle ciekawa. Nie brakuje w niej atrakcji i zabytków wartych uwagi. Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto się tu wybrać.

W kwestii zabytków trzeba wiedzieć, że są to zarówno zabytki pochodzące ze średniowiecza, jak też i z czasów nowożytnych. Do tych średniowiecznych można zaliczyć przede wszystkim pozostałości dawnych murów obronnych miasta, relikty dawnego Zamku Królewskiego (który został zniszczony w trakcie potopu szwedzkiego) oraz kościoły: pod wezwaniem świętego Wacława oraz pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Zabytki pochodzące z początku XX wieku to przede wszystkim Dom Esterki, Dom Gąski oraz Klasztor Benedyktynek wraz z kościołem świętej Trójcy.

Dużą ciekawostką na temat Radomia jest to, że odbywa się tu również wiele różnorodnych imprez: od lotniczych, przez muzyczne, aż do teatralnych. Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "Radom AIR SHOW" to wydarzenie, które przyciąga tłumy miłośników lotnictwa. W trakcie pokazów można oglądać zapierające dech akrobacje lotnicze, a także wystawy i prezentacje firm związanych z branżą. Dla melomanów idealnym miejscem jest Radomski Festiwal Jazzowy. W jego trakcie można posłuchać jazzu oraz gatunków do niego pokrewnych. Dla osób zainteresowanych teatrem nie lada gratką będzie uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, który jest jedną z największych imprez teatralnych organizowanych w Polsce.

Z racji tylu interesujących wydarzeń, przyciągających tłumy turystów, w mieście musiała powstać bogata i różnorodna baza noclegowa. Miasto może się pochwalić dużą liczbą hoteli trzy- i czterogwiazdkowych, które oferują pokoje w wysokim standardzie. Wspomniane hotele oraz pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im komfortowe kwatery, ponieważ baza noclegowa (nocleg ➦ Radom) jest dość rozbudowana. Na pewno urlop w Radomiu okaże się dobrym pomysłem, z czego pozostaną nam w głowie piękne wspomnienia i poczucie zadowolenia. Jest miastem, które oferuje wiele rozrywek i możliwości spędzania wolnego czasu. Jest wiele powodów, dla których warto się wybrać do tego miasta. Przede wszystkim jednak liczy się to, że jest to miasto bogate w interesujące zabytki, które koniecznie należy zobaczyć.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>