Rozmaite atrakacje na Roztoczu

Każdy, kto ma szansę odwiedzić Roztocze, powinien to zrobić niezwłocznie. Tutaj o przyjemnie spędzony czas, wypoczynek i relaks nie trzeba się martwić. Wszyscy z pewnością znajdą nocleg na Roztoczu (meteor), ponieważ baza noclegowa jest dobrze rozwinięta i zróżnicowana pod względem cenowym. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób najlepiej nam się wypoczywa. Możliwości jest tutaj co niemiara. Począwszy od aktywnego wypoczynku w krasnobrodzkim akwenie wodnym, przez specjalnie stworzone do wycieczek rowerowych szlaki, aż po leniwe i beztroskie chwile spędzone na jednej z udostępnianych w sezonie letnim plaż.

Nad zalewem można uprawiać sporty wodne, takie jak kajakarstwo czy pływanie. Tras przeznaczonych dla kajaków jest tutaj naprawdę sporo, od 40 minutowych po kilkugodzinne. Istnieje również opcja wyboru stopnia trudności trasy. Oprócz tego można wypożyczyć motorówkę bądź ponton i spróbować swoich sił na wodzie. Takie możliwości oferuje między innymi Zwierzyniec, Józefów, Krasnobród, Majdan Sopocki. Dla fanów jazdy rowerem lub miłośników spacerów są tutaj doskonale przystosowane do tego trasy. W tym wypadku także możemy się pokusić o wybór trasy w zależności od stanu naszej kondycji. Świetne trasy rowerowe oferują lasy krasnobrodzkie, w Hutkach, Zwierzyńcu, Józefowie, Adamowie, Grabniku. Również fani jazdy konnej mogą tutaj skorzystać z takich przyjemności. W Krasnobrodzie przy Sanatorium Rehabilitacyjnym dla Dzieci imienia Janusza Korczaka znajduje się niewielka stadnina koni, które są wykorzystywane głównie do hipoterapii, ale są także wielką atrakcją wśród turystów.

Ci, którzy lubią rozrywki takie jak paintball, powinni wybrać się do Adamowa lub Grabnika na tamtejsze polany, gdzie organizowane są gry zespołowe w tej dziedzinie. Osoby lubiące wysoki poziom adrenaliny chętnie skorzystają z parku linowego znajdującego się przy Zalewie w Krasnobrodzie. Zabawa jest tutaj nie tylko dla dzieci, ale także i dorosłych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie. Podobne parki linowe znajdują się w okolicach Zamościa. Można tam także znaleźć świetną ściankę wspinaczkową. W sezonie zimowym czynne są trzy okoliczne wyciągi narciarskie: w Jacni, Adamowie oraz Krasnobrodzie. Każda pora roku jest na Roztoczu jest magiczna i przyciąga tłumy zainteresowanych, którzy spędzają tutaj piękne i niezapomniane chwile.

Selewiski

View more posts from this author
One thought on “Rozmaite atrakacje na Roztoczu
  1. DorotaKuchnińska

    Ogólnie wrażenia pozytywne z wyjazdu ale jedzenie mogło by być nieco tańsze, w końcu to mała miejscowość. Do reszty nie mam zarzutu :)

     
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>