Różne sposoby na Bałtyk – Chałupy

Jedna z najciekawszych nadmorskich miejscowości, opiewana przez Zbigniewa Wodeckiego to Chałupy. Uroczy klimat, niesamowite wrażenia, możliwość połączenia idealnego wypoczynku z przede wszystkim cudownym krajobrazem to wszystko, czego dzisiaj może chcieć współczesny turysta. Warto jest zwrócić uwagę, że Chałupy leżą niedaleko Władysławowa, są jednak miejscowością, która jako jedna z nielicznych z obu stron jest oblewana przez wody Bałtyku. Jest to również miejsce wielu rodzajów aktywności fizycznej, jakie można tutaj uprawiać i jakie mogą pozwolić nam na idealny, jedyny w swoim rodzaju wypoczynek. Niedaleko znajduje się plaża nudystów. O niej również śpiewał Wodecki w swojej piosence „Chałupy welcome to”. Z wielu przyczyn Chałupy do dziś wzbudzają sentyment i serdecznie witają nowych i starych turystów.

W ciągu roku wieś tą zamieszkuje zaledwie 376 mieszkańców, ale w sezonie letnim jest ich tutaj o wiele więcej. Ze względu na położenie wsi i jej krajobrazy to miejsce warte jest również zobaczenia w sezonie zimowym, kiedy to można liczyć, że Bałtyk choć trochę zostanie pokryty cieniutką warstewką lodu – wrażenia są wtedy niesamowite. Pamiętajmy tylko o tym, by nie próbować wchodzić na lód. W sezonie letnim niewielka ilość mieszkańców jest w stanie zdziałać cuda. Baza noclegowa przez nich przygotowana jest zdolna pomieścić bardzo dużą ilość turystów – nawet do kilkunastu razy większą od liczby mieszkańców. Nie zabraknie tutaj miejsc kempingowych, a także schronień i zakwaterowań pod dachem. Aby znaleźć najlepszą ofertę, należy wpisać w Internecie „noclegi Chałupy” – oprócz wykazu, otrzymamy także opinie i referencje osób z poprzednich lat na temat poszczególnych, interesujących nas okazyjnych noclegów. Jakkolwiek istnieje wiele polskich miejscowości nadmorskich, to Chałupy zdecydowanie należą do takich, obok których przejść obojętnie nie można. To idealne miejsce niemalże dla każdego – studentów, singli, par, rodzin, osób starszych, paczek przyjaciół, podróżników, zestresowanych ciężką pracą. Nigdzie nie wypoczniesz tak jak w Chałupach, to możemy Ci gwarantować.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>