Morski wypoczynek w zaciszu Karwi

Cały rok ciężkiej, intensywnej pracy człowiek powinien zrekompensować sobie w okresie wakacyjnym. To dobry moment, by choć na kilka dni uciec od codziennych trosk i po prostu odpocząć po całych miesiącach zawodowych obowiązków. Warto zdecydować się na wyjazd w miejsce, w którym można zażyć morskiej kąpieli, ale również wybrać się na wycieczkę do ciekawych miejsc. Jedną z nadmorskich miejscowości, które warto odwiedzić jest maleńka Karwia.

Noclegi w Karwi

Niektórzy zapewne sądzą, że Karwia, jako nieduża miejscowość, ma niewielkie zaplecze noclegowe (źródło: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,karwia,0.html)  Okazuje się, że nic bardziej mylnego. W związku z dużą popularnością tego miejsca, każdego roku pojawia się tu wielu turystów. Właśnie dlatego, noclegi w Karwi są oferowane w wielu miejscach: od pensjonatów i ośrodków wczasowych, aż po prywatne kwatery. Dobrze również pamiętać, że im wcześniej zaczniemy szukać noclegu do rezerwacji, tym bogatszy będziemy mieli wybór.

Co warto zobaczyć ?

Oczywiście podstawowym czynnikiem, dla którego turyści decydują się na spędzenie wakacji w nadmorskich miejscowościach, jest możliwość kąpieli w Morzu Bałtyckim i opalania się na piaszczystej plaży. Ta znajdująca się w Karwi, jest jedną z najszerszych i najpiękniejszych polskich plaż. Ciągnie się aż przez trzy kilometry, dając tym samym dostęp do morza. Oprócz pięknej plaży, Karwia może pochwalić się wydmami, które są porośnięte sosnowym lasem.Turyści często wybierają się w to miejsce na odprężający spacer na świeżym powietrzu.

Wypoczywając w Karwi warto wybrać się do interesujących miejsc, które są oddalone o zaledwie kilka kilometrów. Jednym z nich jest na przykład wybrzeże klifowe w Jastrzębiej Górze, którego wysokość przekracza 30 metrów, a widok jest naprawdę imponujący. W niedużej odległości od Jastrzębiej Góry znajduje się Latarnia Morska Rozewie, nosząca imię Stefana Żeromskiego. Zwiedzający mają możliwość obejrzenia pięknej panoramy, która roztacza się ze szczytu latarni, mającej wysokość ponad 30 m. Innym miejscem, które turyści chętnie odwiedzają podczas wakacyjnego pobytu w Karwi jest Zamek w Krokowej. Oddalony od malowniczej osady o około 8 km zamek wart jest obejrzenia. Po jego zwiedzaniu, wskazany jest spacer po otaczającym parku z charakterystycznymi szerokimi alejkami. Tym, co przyciąga tam turystów, jest wspaniały ogród włoski.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>