Ulica Monte Cassino w Sopocie

Najpopularniejsza ulica Sopotu to zdecydowanie Monte Cassino. Liczne, usytuowane prawie jedna obok drugiej kawiarenki, restauracje, centra handlowe, sklepy i inne obiekty oferujące różne usługi to rejon, przez który zawsze przewija się tysiące turystów. Monciak – tak nazywana przez mieszkańców ulica, oblegana jest zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Codziennie tłumy turystów przebijają się przez siebie wyszukując wolnego miejsca w restauracji lub pubie. Aby zarezerwować nocleg w Sopocie (np. tutaj – http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sopot,0.html), a zwłaszcza na Monciaku, trzeba być albo bogatym, albo posiadać dużo szczęścia.

Na Monte Casisino można spotkać wiele ciekawych budowli mianowicie na przykład równie popularny jak ulica i molo – „ Krzywy Domek”. Ta najdziwniejsza budowla świata została zainspirowana rysunkami Jana Szancera (zob. tutaj- https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Marcin_Szancer). Historia jaka wpisała się w tą budowlę to ściana sławnych podpisów. Podczas przeróżnych wydarzeń kulturalnych gwiazdy przychodzą do krzywego domku w celu złożenia swojego podpisu. Ściana sławy jest polską odpowiedzią na amerykańską Promenadę Gwiazd. Ludzi interesuje to co niestandardowe, inne i niecodzienne. Taka właśnie jest ta konstrukcja. Dzięki temu, iż wydaje się być ona trójwymiarowa i zdeformowana na zdjęciach, ludzie często myślą, że to sprawa programów graficznych. Ten dom powstał naprawdę i w żaden sposób nie jest zdeformowany przez Photoshop'a czy inne programy. Aby uwierzyć w autentyczność budowli wiele ludzi decyduje się na to, aby odwiedzić Sopot. Dom jest symbolem świata współczesnego. Umieszczony w samym centrum miasta, które jest zabytkiem i legendą, początkowo wydawał się zbyt nowoczesny. Budowla widnieje na Monciaku już ponad 10 lat. Od czasu jej powstania, Sopot zyskał znacznie więcej fanów oraz turystów przybywających w celu wypoczynkowym do tego urokliwego miasta. Oprócz krzywego domu na tej słynnej ulicy można podziwiać również wiele innych atrakcji.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>