Urokliwe wakacje w Sarbinowie

Jeśli planujemy wakacje w sezonie letnim i marzy nam się zawitanie nad nasze piękne polskie morze, powinniśmy zastanowić się nad wyborem właściwej nadmorskiej miejscowości. Do dyspozycji mamy większe miasta, takie jak Gdańsk, Gdynia, Sopot czy Kołobrzeg, które zazwyczaj przepełnione są turystami, którzy podobnie jak my zdecydowali się na wypoczynek nad morzem. Plaże i ulice takich miast w sezonie letnim sprawiają, że właściciele pensjonatów i hoteli znacznie podbijają ceny za nocleg. Poza tym, jeśli wybieramy się na wakacje z całą rodziną, w której skład wchodzą również małe dzieci, w trosce o ich spokój i bezpieczeństwo warto pomyśleć nad mniejszą miejscowością na wypoczynek. W standardy rodzin z dziećmi idealnie wpasowuje się Sarbinowo, niewielka miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim w powiecie koszalińskim. Znajduje się tu przede wszystkim piękna, czysta plaża, pomysłowa, odnowiona promenada, idealna na spacery nawet z wózkiem czy latarnia morska w pobliskich Gąskach (https://pl.wikipedia.org/wiki/Latarnia_Morska_G%C4%85ski).

Atutem Sarbinowa jest to, iż mimo że co roku przybywa tu coraz więcej ludzi, gęstości zaludnienia tej miejscowości w żaden sposób porównać nie możemy do tłumów z bardziej znanych nadmorskich miast, takich jak Gdynia czy Kołobrzeg. Dlatego właśnie miejsce to wyda się najprawdopodobniej atrakcyjniejszą opcją urlopową dla rodzin z dziećmi, które chcą wypocząć we względnym spokoju. Dodatkowym czynnikiem przekonującym turystów do odwiedzenia Sarbinowa jest stosunkowo tania baza noclegowa (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,sarbinowo,0.html), w niczym nieodstępująca jednak pod względem panujących standardów od droższych miejsc w bardziej "renomowanych" nadbałtyckich miastach.

Wiadomo, że wakacje z dziećmi przebiegają z zachowaniem najwyższego skupienia, cierpliwości. Dzieci szybko się nudzą, zmieniają przedmiot zainteresowania, dlatego ciągłe robienie babek z piasku i budowanie zamków czy zbieranie muszelek może nie zająć ich na cały nasz urlop. W okolicach Sarbinowa z tego głównie powodu powstało mini-zoo, stanowiące niemałą atrakcję nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. W zoo możemy zobaczyć takie żyjątka jak najróżniejsze odmiany pawi, bażantów, kur, a nawet świnki wietnamskie i kozy miniaturki. Wszystko to otoczone jest soczystą, uspokajającą zielenią drzew i krzewów. Miasteczko zatroszczyło się o amatorów konnej jazdy, gdyż przy ulicy Południowej otworzono małą stadninę.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>