Władysławowo i jego urokliwe okolice

Każda miejscowość nad polskim morzem ma do zaoferowania moc atrakcji. Nie inaczej jest we Władysławowie. Miasteczko położone na najbardziej wysuniętym krańcu Polski jest ulubionym miejscem wypoczynku bardzo wielu osób. Na terenie gminy Władysławowo leży najdalej wysunięty na północ punkt naszego kraju. Chcąc go odwiedzić, należy wybrać się do odległej zaledwie o kilka kilometrów od Władysławowa, Jastrzębiej Góry. Odnalezienie wspomnianego punktu nie będzie trudne, gdyż jest oznaczony symbolicznym obeliskiem, tzw. Gwiazdą Północy.

Wracając jednak do samego Władysławowa, należy wspomnieć, że jego popularność powoduje, że znalezienie noclegu w tej miejscowości jest bardzo łatwe. Baza noclegowa w miejscowości (i najbliższych okolicach) jest świetnie rozwinięta. Noclegi we Władysławowie oferują hotele, pensjonaty, liczne domy prywatne, a także pola kempingowe i namiotowe. Niezależnie czy preferujemy miejsce położone tuż przy plaży, czy w bardziej zacisznym, leśnym otoczeniu na pewno znajdziemy noclegi spełniające nasze oczekiwania.

Wybór Władysławowa jako miejsca pobytu jest bardzo naturalny. Miasteczko jest największym ośrodkiem turystycznym w okolicy, oferuje liczne atrakcje, zabytki, sklepy, lokale gastronomiczne i atrakcje przyrodnicze. Dobry dojazd i łatwość dostępu do większości najważniejszych miejsc w okolicy, powoduje, że bardzo wielu turystów wybiera właśnie Władysławowo jako docelowe miejsce urlopu. Należy jednak pamiętać, że gmina Władysławowo, to także mniejsze i spokojniejsze miejscowości. Jeżeli więc szukamy lokalizacji mniej gwarnej, warto zwrócić uwagę na leżące zaledwie kilka kilometrów od centrum Władysławowa miejsca. Są to przede wszystkim: Chłapowo, Cetniewo (formalnie dzielnica Władysławowa, znana z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich), Chałupy (leżące już na Mierzei Helskiej i rozsławione pewną znaną piosenką Zbigniewa Wodeckiego), Jastrzębia Góra (wspomniana we wstępie do tego artykułu), czy Rozewie (ze słynną i niesamowicie malowniczo położoną latarnią morską). Każda z tych lokalizacji zapewni doskonałe warunki do wypoczynku.

Będąc we Władysławowie i okolicach, koniecznie należy wybrać się na wycieczkę na Hel. Podróż Mierzeją Helską, cieniutkim pasem piasku i ziemi położonym pomiędzy Zatoką Pucką, a otwartym morzem to niezapomniane przeżycie. Po drodze można zatrzymać się w urokliwej Jastarni czy Juracie. Koniecznie trzeba też zwiedzić samą miejscowość Hel. Okolice Władysławowa są wprost stworzone do zwiedzania, co docenią szczególnie turyści preferujący łączenie leniuchowania na plaży z bardziej aktywnymi formami spędzania czasu.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>