Wybrane atrakcje Jury Krakowsko – Częstochowskiej

Jura Krakowsko – Częstochowska to miejsce, które  z pewnością pozostanie długo w pamięci każdego, kto zdecyduje się właśnie tutaj udać na swoje wakacje. Jest to jednak dość duży teren, więc żeby go dobrze poznać i wynieść z niego dla siebie jak najwięcej, warto jest przeznaczyć na zwiedzanie odpowiednio dużą ilość czasu. Zdecydowanie jednak będzie warto. Od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony turystów zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Mówi się często, że cudze się chwali, a swojego nie zna – i bardzo często to przysłowie zdaje się sprawdzać w rzeczywistości. Baza noclegowa jest w stanie przyjąć każdą ilość turystów, a tysiące z nich, którzy zwiedzają ten obszar, nie może się przecież mylić. Pod względem krajobrazów jest niesamowita, sprawia, że wspomnienia pobytu tutaj zostają na długo w naszej pamięci. Noclegi na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej oferują nie tylko komfort i wygodę, ale także dość przystępną cenę. Dla wielu turystów są to czynniki mocno wpływające na wybór miejsca, w którym spędzą swój urlop. Wśród atrakcji, jakie koniecznie trzeba zwiedzić i zobaczyć na własne oczy, możemy wymienić na przykład Zamek Ogrodzieniec. Do dzisiaj jednak zachowały się tylko ruiny, w przystępnej cenie możemy tutaj zwiedzić salę tortur, wystawę, muzeum i oczywiście sam zamek. Cena biletu wynosi zaledwie kilka złotych, koszt więc wydaje się bardzo skromny i zmieści się w budżecie każdego turysty. W sezonie letnim możemy liczyć na dodatkowe rozrywki, jakimi są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak na przykład wieczory z duchami. Bardzo często organizowane są również turnieje rycerskie, które przeniosą nas niemal w zupełnie inny świat z przeszłości. Aranżacje te są warte podziwu i dlatego lepiej jest wcześniej sprawdzić, czy danego dnia możemy na nie liczyć.

Kolejną atrakcją, która będzie warta naszej uwagi jest wizyta na Pustyni Błędowskiej. Powstanie Pustyni Błędowskiej nie jest naturalnym efektem natury – przyczyniła się do tego działalność ludzka, głównie masowe wycinanie drzew. Najlepiej jest oglądać ją z jednego z kilku punktów widokowych. Koniecznie trzeba też udać się do Ojcowskiego Parku Narodowego, który zachwyci nas swoimi malowniczymi krajobrazami. Te trzy atrakcje to tylko przedsmak tego, co tak naprawdę na nas tutaj czeka. Dlatego najlepiej jest wybrać się tutaj i podziwiać na własne oczy to, co Jura ma nam do zaoferowania.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>