Zabytki krok po kroku – Lublin

Przyjeżdżając do Lublina w celach turystycznych możemy być pewni, że w mieście tym znajdziemy wiele bardzo interesujących zabytków, ciekawych atrakcji turystycznych jak też doskonale przygotowane na przyjazd wielu turystów zakwaterowania (meteor-turystyka.pl/noclegi,lublin,0.html).

Co do zabytków Lublina to nie sposób nie wspomnieć o Zamku Lubelskim oraz znajdującej się na jego terenie Kaplicy św. Trójcy, w której znajdują się bardzo ciekawe freski z XV wieku. Szczególnie godną polecenia do zwiedzenia jest Baszta, znajdująca się na terenie obiektu, która jest jednocześnie najstarszą budowlą Lublina. Na szczycie znajduje się punkt widokowy na najbliższą okolicę. Na dzień dzisiejszy Zamek w Lublinie jest siedzibą Muzeum Lubelskiego z wieloma zbiorami archeologicznymi, malarstwa oraz sztuki zdobniczej i ludowej.

Kolejnym punktem, w którym znajdziemy wiele niepowtarzalnych i w pełni oryginalnych oraz dobrze zachowanych zabytków jest bez wątpienia teren Starego Miasta. To tu znajdują się urocze kamieniczki, Bazylika i klasztor ojców Dominikanów będący miejscem, w którym znajduje się i jest czczona relikwia Drzewa Krzyża Świętego, na którym został ukrzyżowany Jezus Chrystus. Na Rynku znajduje się także gmach Trybunału, w którym swojego czasu znajdowała się siedziba Sądu Najwyższego Rzeczypospolitej.

Jednym z nadzwyczaj ciekawych miejsc w tym mieście będzie dla wielu osób Lubelska Trasa Podziemna przebiegająca przez poziomy trzech kondygnacji piwnic staromiejskich Lublina. Trasa biegnie na głębokości pomiędzy 9 a 12 metrem i liczy około 300 metrów długości. W pierwszym etapie swojego istnienia piwnice spełniały rolę typowych składów kupieckich. Wynikało to z tego, że w okresie XVI wieku, kiedy zaczęły one powstawać, Lublin uchodził za jedno z bardzo ważnych centrów handlowych Polski. Innym nie mniej ciekawym miejscem wartym odwiedzenia jest bez wątpienia Ogród Botaniczny UMCS. Na jego terenie możemy zwiedzić dawny dworek szlachecki Kościuszków. Dużą atrakcją miejsca jest to, że ogród został założony na obszarze o bardzo ciekawej rzeźbie terenu. W okresie lata natomiast dużą popularnością cieszy się Zalew Zemborzycki, będący bardzo popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji dla wielu miejscowych i przyjezdnych. Na terenie zalewu znajdują się wypożyczalnie posiadające nowoczesne wyposażenie sprzętu wodnego i wyciąg nart wodnych.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>