Zdrowotny bioklimat Poddąbia

Z bezdyskusyjnie pięknych Uherców Mineralnych: http://energia-pl.plw-uhercach-mineralnych-739/ zapraszamy Was dzisiaj do pewnej nadmorskiej miejscowości.
Poddąbie – jedna z chętniej odwiedzanych nadmorskich miejscowości, może pochwalić się ciekawą historią.  W minionych czasach była to zaledwie mała osada rybacko – rolnicza, która leżała na wybrzeżu klifowym – pierwsze adnotacje o niej pojawiają się już w XV wieku. Analizując historyczne notatki wskazuje się, że na przełomie 1772 roku, król Wilhelm Wielki prawdopodobnie nadał ziemię w Poddąbiu 12 kolonistom pochodzenia niemieckiego. Faktem jest, że aby poznać bliższą historię Poddąbia, należy zatrzymać się na dłużej w tej malowniczej okolicy i poznać ją od wewnątrz. Wybierając miejsce na sen, skorzystać można z katalogu noclegów: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,poddabie,0.html.

Śledząc historię miejscowości natrafić można na informację, że na początku XX wieku osiedlili się tu pierwsi rybacy oraz drwale. Malowniczy klif w Poddąbiu to efekt sztormu z 1914 roku, który spowodował podniesienie się poziomu wody, a co za tym idzie – obsunięcie brzegu. Ciekawostką jest, że w czasie II wojny światowej przebywali tutaj na rekonwalescencji marynarze pochodzenia niemieckiego. Czasy te dawno minęły, a obecnie Poddąbie jest chętnie wybieranym miejscem wypoczynkowym przez osoby szukające ciszy, spokoju i relaksu.

Głównym elementem atrakcyjności wsi jest bez wątpienia plaża oraz bioklimat. Bierze się to stąd, że polskie wybrzeże charakteryzuje się bardzo korzystnymi warunkami bioklimatu czy mikroklimatu, które to mają wyjątkowo dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Wskazuje się, iż charakterystyczny skład mikroklimatu – przede wszystkim jony chlorkowe oraz sodowe, jak i również jodki czy bromki – to mikroelementy bardzo ważne dla każdego organizmu ludzkiego. W związku z tym, klimat panujący w Poddąbiu ma właściwości lecznicze, a co za tym idzie korzystne do tak zwanej talasoterapii. Jest to forma lecznictwa uzdrowiskowego, wykorzystująca określone morskie bodźce. Poza tym, talasoterapia łączona z wdychaniem zdrowego, morskiego powietrza oraz licznymi kąpielami słonecznymi, jak również kinezyterapią: http://regeneracja.poradnikzdrowie.pl/rehabilitacja/kinezyterapia sprzyjają celom o charakterze profilaktyczno – zdrowotnym i wypoczynkowym. Tutejsza plaża (określana czasami mianem przedwydmy), w zależności od układu linii brzegowej oraz kierunku wiatrów, może osiągać szerokość od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów. Wskazuje się, że tak naprawdę wszystkie plaże są piaszczyste. Jednak u stóp klifów można spotkać kamienie oraz głazy.

Selewiski

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>